Üst Reklam

17 Ekim 2017

Backlink ALma Yolları

Backlink Edinme Yolları

Hepimiz biliyoruz ki SEO için en önemli parametrelerin başında backlink geliyor. Sektör ile ilgili ilgilinin ve detayın gün geçtikçe yayılması ile birlikte backlink edinme yolları da kısıtlanmaya ve zorlaşmaya gitmiştir. işin bu hale gelmesinde tabili Google’ın etkisi büyük. Çünkü neredeyse her zaman suistimal edilen backlink mantığı ile ilgili Google sürekli olarak önlemler almaktadır. Bu da seo işlemi yapan webmaster ve Seo Uzmanlarını zor duruma düşürebilmektedir.


Yeni bir web sitesi veya yeni bir sayfa için belirlenecek olan backlink stratejisi bilindiği üzere benzer içerikler noktasından yola çıkmalıdır. Yani web sitenizde bir sayfa oluşturduğunda Google nezdinde değere sahip olması için o içeriğe benzer başka wen sitelerinden link alması çok önemlidir. Bu nedenle bir çok web sitesi sahibi ya benzer içerikli sayfaların sahipleri ile iletişime geçerek bağlantı ister, satın alır veya benzer içeriklere sahip farklı kaynakları oluşturarak link ağını kendisi oluşturmaya çalışır.

Her gün gelişen google algoritması belirlenen veya belirlenecek olan link stratejilerin de yönünü belirlemekte. Öyle ki bundan birkaç yıl önce web site sahipleri yorum backlinkler ile ciddi ilerlemeler sağlayabiliyorken günümüzde tam aksine yorum linkler spam olarak algılanabiliyor.

Not:  Her bir siteden alınan TEK bir yorum linkin domain çeşitliliğini arttırdığını unutmayalım;)

Backlink edinmenin en etkili yöntemi tabiki kullanıcıların özellikle blog yazarlarının dikkatini çekebilecek dikkat çekici yazıları özgün bir şekilde paylaşmaktır. Ayrıca sosyal medya araçlarını etkili bir şekilde kullanarak, geniş kitlelere ulaştırabilir böylece bağlantı sayınızı arttırabilirsiniz.

Dikkat: Yazının Detayları ve ileri seviye backlink edinme yöntemleri sonraki yazılarda sizlerle paylaşılacaktır.

 

Etiketler

Benzer Yazılar