Üst Reklam

17 Ekim 2017

Google Analytics Verileri Artık İnfografik Formatta

Analytics infografi

Şüphesizi Google’nin en büyük ve ücretsiz servislerinden biri olan Google Analytics günümüzde E-ticaret şirketlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Öyleki artık analytics için uzmanlık eğitimleri yapılmakta ve Google tarafından sertifike edilmektedir. Oldukça komplike bir yapıya sahip olan google analytics günden güne gelişmekte ve kullanıcılara analiz hizmetini maksimuma çıkarmaktadır.Ancak analytics verilerini en verimli halde okumak ve yorumlamak hiç te kolay bir iş değildir. Özellikle ülkemizde bu konudaki uzmanlık henüz yeterli seviyeye ulaşmış değil.


Google Analytics servisinin bu denli gelişmesi ve önem kazanması ile birlikte dijital pazarlama alanında gelişmeler yapan bir çok şirket ürünü mercek altına almışlardır. İşte bunlardan biri de analytics üzerindeki verileri infografik format haline getiren Visual.ly şirketidir. Bu alanda birçok yazılıma imza atan Visual.ly, Analytics infografi hizmeti ile karmaşık raporlar dizelerini toparlayarak web site sahiplerinin daha sade analizler yapmasına olanak sağlamaktadır.

Kullanımı

Kullanımı oldukça kolay olan bu servis ile sadece analytics verilerini değil aynı zamanda facebook ve twitter ölçümlemelerinizi de gerçekleştirebileceksiniz.

  1.  Visual.ly Google Analytics Report sayfasına giderek kayıt oluyorsunuz
  2. Daha sonra analytics sayfanız için erişim izni veriyorsunuz.
  3. Ardından hangi web sitesi için infografi istediğinizi seçiyorsunuz.
  4. Bir kaç saniye içerisinde infografiniz hazır.

Şu an kayıt olduktan sonra hazırlanan infografi, web siteniz için haftalık olarak güncellenmekte ve sizlere iletilmektedir.

Görsel olarak ta oldukça başarılı ve göze hitap eden sonuçlar veren bu servisi özellikle infografi ile ilgilenenlerin kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

Etiketler

Benzer Yazılar