Üst Reklam

17 Ekim 2017

Yeni Facebook Tasarımı

facebook yeni tasarımı

Bilindiği üzere facebook diğer sosyal medya otoritelerinin aksine rasyonel kararlar alabilen ve bu kararları korkusuzca uygulayabilen bir yapıya sahip. Tabii ki bu cesur tavrı facebook’un artık vazgeçilmez bir gerçek haline gelmiş olmasından kaynaklanıyor dersek yanlış bir tanım yapmış olmayız her halde.


Facebook yetkililerinin bu tavrının nedeni tabiki sadece değişiklik olsun diye değil aksine günden güne soosyal medyanın hareketlenmesi ve Google+ gibi ciddi rakiplerin ortaya çıkmasıdır. Bu noktada doğal olarak sürekli bir yenlikçilik mantığı ile hareket etmek zorunda. Bu zounluluğun bir sonucu olsa gerek ki 2013 yılında lansmanını yurt dışında yaptığı ve şu an beta olarak bazı kullanıcılar ile denediği  yeni bir arayüz çıkarttı.

 

 

Aldığımız bilgilere göre İsveç ‘li tasarımcı Fred Nerby tarafından tasarlanan arayüz, sistematik bir konsept hedefliyor. Görüntülere baktığımızda tabiki ilk dikkkati çeken windows 8 konseptinne oldukça benzemesi. Birçok açıdan bakıldığında yeni tasarımın daha görsel ve infografik bir yapıya dayandığını söyleyebiliriz. Yeni tasarımın kullanıcılar tarafından nasıl tepkiler alacağını bilmesek te bildiğimiz Facebook ‘un tasarımda kararlı olacağı.

Tasarımcı Nerby giriş sayfası başta olmak üzere Haber Akışı, Profil Sayfası, Şirket Profil Sayfasının yanı sıra tüm akış sayfalarında modernizasyona gitmiş. Renk olarak Facebook ‘un vazgeçilmez mavi tonlarında yine vazgeçilmemiş.

Yeni (2013) Facebook Bir Kaç Ekran Görüntüsü

450

 

450

 

450

 

450

 

450

 

450

 

Sizler de “Karmaşıklığa Hayır” sloganı ile çıkan bu heyecanı hemen denemek istiyorsanız resmi tanıtımının yapıldığı Facebook Haber Kaynağı sayfasından inceleme yapabilir, En aşşağıdaki Yeni Tasarımı Dene butonunu kullanarak yeni tasarıma geçebilirsiniz. Bu süreçte yeni arayüz ve tasarım takipçisi olmaya ve kullanıcıların yenilikler üzerindeki deneyimlerini ülçümlemeye devam edeceğiz. Her ne kadar ucu belli olmasa da Sosyal Medyada bu tür değişiklilerin olması herkesi olduğu gibi bizleri de heyecanlandırıyor.

Etiketler

Benzer Yazılar